Bir fotoğraf çekimi için bir kıyafetin nasıl seçileceğine dair 6 öneri

Bir fotoğraf çekimi için hazırlanıyor musunuz ve ne giyeceğinizi bilmiyor musunuz? Endişelenme, sizi ele geçirdik! Bu blog yazısında, çekiminiz için ideal kıyafetin nasıl seçileceğine dair 6 öneri vereceğiz. Bu ipuçlarını izleyerek, en iyi şekilde görünebilir ve kameranın önünde kendinden emin hissedebilirsiniz. Başlayalım!

#1 Vücudunuzu tamamlayan bir kıyafet bulun

Vücut tipinizin ne olduğundan emin değilseniz, bu konuda öğrenmenin yolları olduğu için endişelenmemelisiniz! Çevrimiçi olarak, anlamanıza yardımcı olabilecek birçok kaynak var. Vücut tipinizi öğrendikten sonra, en iyi özelliklerinizi vurgulayan ve Sacramento fotoğrafçısının önünde ve kendinizle kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan bir kıyafet seçebilirsiniz. Vücut tipiniz ne olursa olsun, orada sizin için ideal olan bir kıyafet var! Tek yapmanız gereken, onları denemenizi ve iyi bir eşleşme olup olmadığını görmenizi garanti etmektir.

#2 Yaptığınız fotoğraf çekim türüne uyum sağlayın

Çok daha sıradan bir çekim ise, ayaksız ve rahat bir şey tercih etmek isteyebilirsiniz. Çok daha resmi bir çekim ise, öte yandan, biraz daha şık bir kıyafet seçmek istersiniz. Çekimin yerini dikkate almak da önemlidir. Örneğin bir plaj çekimi yapıyorsanız, hafif ve havadar bir şey giymek istersiniz. Bununla birlikte, bir stüdyoda çekim yapıyorsanız, biraz daha ağır veya katmanlı bir şey giymekten kurtulabilirsiniz. Fotoğrafçınıza, buna göre giyinebilmeniz için yapacağınız çekim türünü sorduğunuzdan emin olun. Dahası, eğer deneyimleri varsa, ne giyeceğiniz konusunda sizi tavsiye edebilirler. Bu şekilde, en iyi seçimi yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

#3 aksesuarlaştır

Aksesuarlar gerçekten bir kıyafet yapabilir veya kırabilir. Ne giyeceğinizden emin değilseniz, temel bir kıyafetle başlayın ve ardından bazı aksesuarlar ekleyin. Bir açıklama kolye veya bir çift küpe gerçekten kolay bir üst ve kot giyebilir. Bununla birlikte, çok daha rahat bir görünüm için gidiyorsanız, mücevherleri atmak ve bunun yerine bir çift güneş gözlüğü veya şapka seçmek isteyebilirsiniz. Aksesuarlar, görünümünüzü kişiselleştirmenin ve kendiniz yapmanın müthiş bir yoludur. Çok daha da önemlisi, kameranın önünde çok daha rahat ve kendinden emin hissetmenize yardımcı olabilirler.

#4 Dokuları ve desenleri birleştirin

Kıyafetlerle ilgili olduğunda, doku ve desen arkadaşlarınızdır! Farklı kumaşları ve baskıları karıştırmak ve eşleştirmekten korkmayın. Örneğin, dantel kaplamalı akıcı bir elbise gerçekten güzel görünebilir. Sadece denize girmediğinizden emin olun – çok sayıda doku ve desen ezici olabilir. Örneğin, basılı bir üst giyiyorsanız, düz renkli diplere yapıştırın. Dahası, birleştirdiğiniz kalıpların çatışma yerine birbirlerini tamamlayacak kadar farklı olduğundan emin olun.

#5 Yedek kıyafetler getirin

Güvende olmak her zaman üzgün olmaktan daha iyidir! Fotoğraf çekiminiz için paketlerken, her ihtimale karşı birkaç ekstra kıyafet getirdiğinizden emin olun. Onlara ne zaman ihtiyacınız olabileceğini asla bilemezsiniz. İlk kıyafetiniz en iyi görünmüyorsa veya çekim sırasında buruşursa, bir yedeklemeniz olması mutlu olursunuz. Temalı bir çekim yapıyorsanız ve yarıya kadar başka bir şeye dönüşmeniz gerekiyorsa yedek kıyafetler de yararlı olacaktır. Son olarak, acil durumlarda ekstra bir kıyafet olması her zaman iyi bir fikirdir.

Ayrıca bakınız

Moda, düğün
Gelinlik için alışveriş yaparken bu 8 unsuru düşünün

#6 Doğal görünümlerle yanlış gidemezsin

Hala ne giyeceğinizden emin değilseniz, doğal bir görünümle asla yanlış gidemeyeceğinizi unutmayın. Kolay bir kot pantolon ve beyaz bir tişört her zaman iyi bir seçimdir. İsterseniz bir hırka veya ceket ekleyebilirsiniz, ancak zorunda olduğunuzu hissetmeyin. Sadece gevşeyin ve kendin ol – video kamerası sizi bunun için sevecek! Doğal görünüme gitmek zor olmak zorunda değil, sadece hafif bir makyaj yap ve fotoğrafçınızın sihirlerini çalışmasına izin verin.

Umarız bu önerileri yararlı buldunuz! Hala sıkışmış hissediyorsanız, yardım için profesyonel bir stiliste veya fotoğrafçıya ulaşmaktan çekinmeyin. Çekiminiz için ideal kıyafeti nasıl seçeceğiniz konusunda size daha fazla rehberlik verebilecekler. Ayrıca, vücut tipinize ve yaptığınız çekim türüne en uygun tarzı bulmanıza yardımcı olabilirler.