23 Olağanüstü Hint Yağı Faydaları (Saç, Cilt, Göz ve Sağlık)

Hint yağı, farmasötik kullanımlar için ticari olarak yetiştirilen Ricinus Communis bitkisinin tohumlarından çıkarılır. Tıbbi ve endüstriyel kullanımları, çok yönlü olduğu için dünya popülaritesini aldığı çok fazla. Sağlıklı saçlardan karın sorunlarına kadar çok çeşitli sorunları ele alır. Hint yağı ile yer alan omega-9 yağ asidinin, faydalarının ve gerçeklerinin arkasındaki sebep olduğuna inanılmaktadır.
Hint Yağı Hakkında Gerçekler:
Birden fazla yöntemlerde pratik olan anti-bakteriyel ve anti-viral özelliklere sahiptir.

Şişlik lenfatik düğümleri azaltarak lenf sıvısı akışını iyileştirir.

Kabızlık tedavisi. Ayrıca, irritabl bağırsak sendromunun semptomlarını azaltır.

Ciltte bulunan mantarları öldürerek ülserlerinizi ve ses solucanlarını tedavi eder.

Çözme artritine yardımcı olan anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

Hint yağının türetildiği bitkinin ricinus tohumu zehirlidir.

Hint yağında bulunan beslenme, sağlıklı asitlerin yanı sıra kalorilerle de fayda sağlar.

Beslenme Değeri: Birçok bitkisel yağ gibi, hint yağı çay kaşığı başına yaklaşık 120 kalori içerir, bunların yağları esas olarak yağlardan ve protein, karbonhidrat veya liflerden önemli ölçüde oluşmaz. Yenilebilir olmayan riciloneik asit dahil, bunu pişirirken yenilebilir yiyeceklere eklemek uygun değildir.

Porsiyon:
Kalori120 sodyum0 mg
Toplam FAT14 G potasyum0 mg
Doymuş 2 g genel karbonhidrat0 mg
Çoklu doymuş9 g diyet fiber0 mg
Tekli doymamış3 g şekerler0 mg
Trans0 g protein0 mg
Kolesterol0 mg0 mg
A vitamini% kalsiyum0%
C0% Iron0 %0
*Yüzde günlük değerler 2000 kalorili bir diyete dayanmaktadır. Günlük değerleriniz kalori sazlarınıza bağlı olarak daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Hint yağı, sağlıklı saç, cilt ve göz bakımı vb.
Bu özelliklerin saç için bize nasıl fayda sağladığını tam olarak görelim.
Hint Yağı Saç Faydaları
Hint yağı, sağlıklı saçlardan kaçınan tüm sorunları ortadan kaldırır. İçerdiği gerekli besin maddelerinin yardımıyla, kafa derisini besler ve kökleri rahatınızdaki çeşitli tariflerle güçlendirir. Çok sayıda başka yöntem olmasına rağmen, size fayda sağlayabilir.

1. Ek GrowthTrust Hint Yağı, saçlar için şu anda sahip olduğunuz şeylerin iki katı. Bileşenleri, saç köklerinin daha güçlü olmasına yardımcı olan kafa derisindeki kan akışını hızlandıran risinoleik asit ve omega-6 yağ asidi oluşur. Bu, saç büyümesini arttırır ve besinlerle birlikte onları daha güçlü hale getirir.

2. Kafa Enfeksiyonu Yağını Tedavi Edin Petrol, birçok kafa derisi enfeksiyonuyla savaşan anti-viral ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Kaşıntılı kafa derileri, kel yamalar ve büyük ölçüde kepek kavgalar. Özellikleri öncelikle kafa derisi enfeksiyonlarının temel nedeni olan patojenlerle ve mikroorganizmalarla savaşmak için çalışır.
3. Bölünmüş uçları kaldırır Kaç saç kütikülleri, hint yağı uygulandığında tetiklenir, gözeneklere derinlemesine nüfuz eder ve kaba kütikülleri bile çıkarmaya yardımcı olur. Bu, saçın ikiye bölünmesini önler.

4. Bilindiği gibi doğal bir koşulcu yağı gibi davranır, saç derisine derinlemesine nüfuz eder ve saçların yanı sıra parlaklığını kazanmasına izin verir. Saçları köklerden yumuşatır, böylece kıvırcık elemanı da azaltır. Olağanüstü şartlandırma ve nemlendirici özellikleri, parlak saçlara ulaşmak için uygun bir tedavi görevi görür.

En iyi zamanlarda ve en iyi dozlarda kullanılmadıkça, en iyi hint yağı satın almak iyi değildir.
Hint yağı saç üzerinde ne kadar yaygın olarak kullanılır: Bir saç yıkamasından önce her seferinde hint yağını kafa derisine masaj yaptığınızdan emin olun. Haftada 3 kez minimum ve son derece önerilir.
En İyi Hint Yağı Saç Ürünü: Jamaika Siyah Hint Yağı. (JBCO)
Neden önerildi: JBCO, tipik hint yağı üzerindeki ek faydaları nedeniyle son derece öneriliyor. JBCO’da, hint fasulyesi bir avantaj olan yapımda kavrulur.
Hint yağı saç ürünü mevcut değilse, her zaman sizin için en iyi alternatifimiz var.
Hint Yağı Saç Serum Tarifi
Malzemeler: Hint Yağı (3 yemek kaşığı), Jajoba Yağı/Argan Yağı (1 çorba kaşığı)
Nasıl yapılır :
Saçları bölümlere ayırın ve bölümlere yağ bırakmaya devam edin. Her seferinde 1/2 inç ek.

Şişeyi yeterince sallayarak bileşenleri iyice karıştırın.

Tüm bileşenleri karanlık bir damlalık şişesinde karıştırın.

Damlayıcının yardımıyla, saç kısımlarına birkaç damla azaltın.

Yağı kafa derisine masaj yapın.

Artık sağlıklı saçlar konusunda olumlu olduğunuza göre, göz bakımınızı koruyalım.
Hint Yağı’nın Faydaları – Gözler
Vücudunuzun en hassas ve estetik kısımlarının başlamak için yüksek dereceli bir hint yağına ihtiyacı vardır. Ceplerimizi koparan, göze bağlı problemleri çözmeye çekici gelen çeşitli ürünler olsa da, ek avantaj ilenullnullnull